Christian Dior Sauvage Erkek Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Christian Dior Sauvage Erkek Parfüm

Dior, aynı koleksiyona ait olmamasına rağmen, 1966'dan itibaren parfüm Eau Sauvage'den gelen yeni kokusu Sauvage'yi piyasaya sürdü. Sauvage, vahşi ve açık alanlardan esinlenmiştir; Çöl güneşinin altında sıcak, kayalık manzaraları kapsayan mavi gökyüzünü sembolize eder. Dior şirket içi parfümeri uzmanı François Demachy ile bu yaratımı imzaladı. Parfüm radikal olarak taze, çiğ ve asil ilan edilir. Bileşimin dikkatle seçilmiş doğal maddelerle yaygın olduğu bildiriliyor. Calabria bergamot'unun taze üst notaları kıymetli kehribar ritüellerinden ve onun odunsu izinden elde edilen ambroksanla karşılaşır. Dior Sauvage, aktör Johnny Depp tarafından reklamı yapılan Eylül 2015'te piyasaya çıktı. 60 ve 100 ml Eau de Toilette olarak mevcuttur. Bu kokunun arkasındaki burun, Francois Demachy'dir.

Üst Nota
Karabiber

Karabiber

Bergamot

Bergamot

Orta Nota
Sichuan biberi

Sichuan biberi

Lavanta

Lavanta

Pembe biber

Pembe biber

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Paçuli

Paçuli

Sardunya

Sardunya

Elemi

Elemi

Alt Nota
Labdanum

Labdanum

Ambroxan

Ambroxan

Sedir

Sedir

Christian Dior Sauvage Erkek Parfüm Kalıcı mı?

Christian Dior Sauvage Erkek Parfüm kalıcılık konusunda toplam 18 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 71 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 72 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
71%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
72%
18 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
56%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
56%
Parfüm geceye uygun
GECE
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
63%
Orta Nota
27%
Alt Nota
10%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
44%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
0%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
33%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
22%
9 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-50 Yaşlar için uygun
2015 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 86
13507 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Christian Dior Sauvage Erkek Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
11 Adet Oy Kullanılarak
47 Puan Aldı

Christian Dior Sauvage Erkek Parfüm Yorumları

https://www.albertosego.com/alberto-sego-svg-erkek-parfum-kod-no-1264

satın almak isteyenlere en iyi muadillerinden biri.
Kalıcılığı çok iyi
Parfümlerin şahı. Seveni bırakmaz sevmeyeni de az çıkar
Sauvage parfümünü çünkü adet değişik versiyonu var ama bunu bizim ülkemizde çok kişi bilmiyor. İbaresiz , parfum ibareli ve eau de parfum ibareli olmak üzere şişelerininde rengi birazcık ton olarak değişik 3 farklı modeli var ve bunlar birbirlerinin aynısı değil. Bu parfümlerde birkaç nota farklılığı var. Yani hafif veya ağır versiyon değil. 3 modelide denemenizi tavsiye ederim hepsi birbirinden güzel parfümler
Baksanıza buradaki kategori içerisinde sauvage en çok hit gören yani en çok aranan parfüm olmuş zaten. Bazen AVM lere gidiyorum bunun test ürünü var mı diye soruyorum her parfüm var ama bunu çekmecede saklıyorlar. Çünkü herkes soruyor ;)
İnsanların söyleyecekleri ilk şey kokuyu tanıdıkları olacaktır. Ya ben bu kokuyu bir yerden biliyorum. Ancak tam olarak tespit etmekte zorlanan kişilerde olacak :D Genel olarak, Sauvage'ın aromatik bileşimi onu kesinlikle bir ilkbahar ve yaz karışımı parfümü yapmakta. Sıcak aylara çok yakışan bir koku. Benzer şekilde, yumuşaklığı kış aylarının soğuk havasında fark edilmek için gerçekten zor. Ama ben kışında kullanıyorum :D En uygun yaş aralığına gelince hemen hemen her erkeğe hitap eden bir parfüm. Yaş sınırlaması yok denilebilir. Tam bir erkek kokusu.
Genel olarak, Sauvage'ın bileşimi hafif. Taban yerleşene kadar, fazla derinlikten yoksundur. Çok farkedilir olmayan ama uzun ömre gelince Sauvage saatlerce koku verecek kalıcı bir koku. Tabi bu benim görüşüm. Yıllardır kullandığım bir model olunca belki de kokuya burnum artık alıştı.
Bir inceleme yazısı yazalım dersek;
Johnny Depp. Evet meşhur kaptan Jack Sparrow, Dior'un yepyeni erkeksi kokusu Sauvage'ın yüzüdür. Marka için olası bir seçim olmasa da, Sauvage adı Dior için biraz daha tanıdık bir varlıktır. Depp ve Sauvage, daha güncel bir erkeklik fikrini temsil ediyor. Sağlam ve erkeksi.

Dior, Sauvage'ı "geniş açık alanlardan ilham alan bir yaratım eylemi" ve "çöl güneşinin altında beyaz-sıcak, kayalık bir manzara üzerine yayılmış ozon mavisi bir gökyüzü" olarak tanımlıyor. Bu enteresan cümlelerle pazarlanan parfümün kokusu da gerçekten hayal dünyanızda bu şekilde yansıyor. Böyle güzel kokulu bir manzaranın sunumunda oldukça başarılı olduklarını söyleyebilirim. Parfüm Yaratıcısı François Demachy, "aynı anda hem ham hem de asil" bir koku yaratmak istedi ve bunu erkeksi parfümlerin tanıdık temalarını (narenciye ve ahşap) kullanarak, onları her iki Dior markasına uyacak şekilde hafifçe bükerek yaptı. ve 'Sauvage' adının çağrıştırdığı vahşilik ile bizlere sundu.
Notaları yukarıda belirtildiği gibi:
Bergamot, Ambroksan, Sardunya, Biber, Lavanta, Vetiver ve Paçuli
Perki Dior Sauvage Nasıl Kokuyor?
Dior Sauvage'ın ilk anlarına beyaz bir bergamot ve biber hakimdir. Etki, hem gevrek hem de temiz olan tatlı, nemli narenciyenin parlak bir parıltısı olarak gelir ve esintiyle gürültülü bir şekilde yeni yıkanmış keten çarşafların desteğiyle desteklenir. Daha sonra biber sesi yükseltir, kokuyu havaya kaldırır ve notaları yayar. Onları canlı ve sarmalayıcı hissettirmek için aktif olarak görev alır. Özellikle açılışta, Sauvage'ın, tanıdık malzemeleri kullanarak ve bunları temizlik ve derinlikle yan yana getirerek, vahşi olsun ya da olmasın birçok modern erkekle rezonansa girmek için tasarlanmış bir koku olduğu izlenimi edinilir.

Kokunun özü sert otsu notalarla doludur. Gri tonlamalı bir filtreyle görüntülenen lavanta tatlılıktan uzak bir şekilde sunulmuş ve bu özel lavanta parfümde kalbe hakimdir. Sonuç olarak bu lavantayı şöyle tanımlayabilirim. Kurak bir lavanta.

Sauvage kurudukça deri ve paçuli arasındaki etkileşimle enteresan bir hal alır. Paçuli keskinliği deri ile yumuşak hale geliyor. Sonunda işler tamamen pürüzsüz değil ve bazı tuzlu misklere ek olarak son ve kalıcı notalar gün yüzüne çıkıyor.

Sauvage, tanıdık bir melodi çalan erkeksi bir koku. Kulağa hoş gelen bir müzik gibi her anında (açılıştan bitimine kadar) size harika duygular sunuyor. Tam bir erkek kokusu. Çok sevdiğim bir koku ve her zaman 1 şişe koleksiyonumda var. Alternatif ve kafa kafaya kağışacak iki üründen de bahsedersek.
Alberto sego enigma (fiyat performans öncelikli) ve Prada Luna Rossa Carbon modellerini de size önerebilirim. Bunlar hakkında da inceleme yorumlarım bulunacak.
bu parfümün yerine alberto sego markasının Enigma modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum.
Bu parfümü her türlü tokatlayacak bir parfüm sorarsanız tarzı da aynı olmak üzere alberto sego enigma modeli derim. Bu parfüm kalmıyor. Tonlarca para verdim 3-4 saat ancak kalıyor ama enigmanın fark edilirliği ve kalıcılığı ayrıca uygun fiyatı bundan daha iyidir. Paranızı ziyan etmeyin.
Bu bir şaheser ve her insanın koleksiyonunda olmalı.
Bana sorarsan biraz fazla abartılan bir parfüm. 3 aydan fazla bir süredir bu kokuya sahibim tek bir iltifat dahi almadım. Randevularda giydim, mağazaya çıktım ama yok. Dİkkat çekici bir parfüm değil.
Ya uzun sürekalıyor diyen arkadaşlar ben bunu sabah sıkıyorum ama akşam kokudan eser kalmıyor?
Tartışmalı bir koku. Temniz ferah ve erkeksi bir koku arıyorsanız Sauvage. Yoğun değil ama ben Alberto sego parfümün enigma modelini bundan daha çok sevdim. Birbirine çok benziyorlar ama enigma daha başarılı. Daha kalıcı ve daha ucuz.
Biliyorum, Sauvage'ı olağanüstü bir şekilde sevdiğimi söylemek artık normal bir şey.
Güzel kokuyor mu? Evet. Harika kokuyor mu? Abartılıyor.
Diğer herkes giyiyor mu? Evet.
Bu kokudan gerçekten zevk almama rağmen, kesinlikle benzersiz veya ilginç bir şey hissedemiyorum. Sokakta yürüdüğüm insanların yarısının bunu kullandığını söyleyebilirim.
Çok zevkli, çok yönlü, aynı zamanda çok erkeksi, aynı zamanda çok, çok sıkıcı. Kalabalıktan uzak durmadan güzel bir koku almak istiyorsanız bunu alın.
Narenciye ve biberin ilk açılışında çok ferahlatıcı açılma patlaması bu parfümün kalitesini ilk anda belirtiyor.
Bir bayan olarak kullanıyorum :D
Bu harika kokuyor. Neden bazılarının çamaşır deterjanı gibi koktuğunu söylediklerini anlayamıyorum. Ülkenizde çamaşır deterjanı çok güzel ve erkeksi kokuyorsa, sizin için büyük bir şans. Alice harikalar diyarında yaşıyor olmalısınız. Bu koku bomba. Alberto sego enigma dan sonra bunu tercih etmelisiniz.
Tıpkı yeni duştan çıktığımda koktuğum o ferah beden kokusu gibi. Evet açıklamam tam da böyle. Kuruma anı gerçekten çok iyi ve karmaşık. Hoş bir şekilde ayarlanmış ve çok şaşırdım. İyi izdüşüm ve uzun ömürlülük parfüme daha da hayran bırakıyor. Sauvage harika bir koku. Süper erkeksi.
Başyapıt. Bu koku hakkında tek kelime sihirli. Dior markasının en iyi erkek parfümü. Kokladığınızda sizi başka bir yere götürür. Şimdiye kadarki en iyi kokum. Olumsuz yorum yapanlar burunlarına dava açsınlar.
Sauvage çok hoş kokuyor ancak kirli kokan bazı tuhaf bir arka plan notalara sahip.
Genelde daha az popüler olan kokular kullanırım. Bu şeyden hoşlanmak istemiyorum ama bu çok iyi.
Bağımlılık kokusu. Mükemmel.
Popüler bir tasarımcı kokusu olup olmadığı umurumda değil. İlk kokusundan çıkan tatlı baharatlı çam ağacına benzer o süper kokuya aşık oldum. Oradan sahip olduğu derinlik şaşırtıcı.
Çok güzel bir koku. Modern, ferah, zarif, erkeksi. En önemli özelliği kolayca giyilebilen. Hem sportif hem klasik her an kullanılabilecek ve özellikle yaz mevsiminde kullanabileceğiniz hoş bir parfüm.
Sahip olduğum en iyi parfüm. Endişelendiğim tek şey yaşlı bir erkek arkadaş gibi kokmak ya da onu giyen başka bir kişiye rastlamak. Ve 2 yıl kullandıktan sonra sadece bir kişide aynı koku ile karşılaştım. Bence olumsuz yorumlara aldırmayın ve kesinlikle deneyiniz.
Görünüşe göre, bunun için tonlarca para veren yani harcayan insanlar, ondan nefret eden insanlar olduğunu okumaktan hoşlanmıyorlar. Endişelenmeyin, tekrar yazdığım için mutluyum: BU PARFÜM BENİM İÇİN BERBAT. Metalik-sentetik-jenerik baş ağrısı koku. Kalabalık zevkli olduğu fikrinin nereden geldiğinden emin değilim. 4 kişiye sordum ve dördü de nefret ediyordu. Çöpe atılacak bir parfüm.
Sanırım, son birkaç yıldır görünen parfüm sektöründe hakim olan ve üst sıralarda yer alan, kuvvetli bir tepki alan ve aynı zamanda sinir bozucu bir parfüm. Agresif açıklık belirtilmiştir ve metalik bir varlığa sahiptir. Bununla birlikte ciltte yani her farklı ciltte bin bir çeşit hale bürünüyor. Koku oldukça uzun süre dayanır ve giysilerinize kolayca yapışır. Sadece burada gördüğüm ilginç bir nota içinde elemi olması. Bence gençlerin daha çok tavsiye etmesi gereken bir parfüm.
Soğuk, hafif baharatlı, biraz odunsu bir koku. Güzel kokan ama çok hoş olmayan yaygın kolonyalardan biri. Oldukça sıkıcı.
Bu parçayı gerçekten sevdim ama maalesef herkes bunu kullandığından dolayı benim için özel bir koku değil.
Bu merakımı ve bu kadar popülerliği ve eleştirilerini değerlendiren merakımdan yola çıkarak aldım. Dior olduğu gibi oldukça pahalıydı. Hiç hoşuma gitmedi. Şimdiye kadar yaşadığınız en kötü koku ne deseler sauvage derim. Bu kadar yutturmaca bir parfüm olamaz. Herkesin anlatımı sonrası daha değişik bir ürün beklediğimi itiraf edebilirim. Çok fazla taze narenciye alamıyorum, daha küçük miktarlarda acı ve kirli narenciye, sentetik kötü kokulu şeylerle karışık. Parfüm süper baskın. Şişesi gayet kibar ve güzel. Ama ben şişesini üzerime sıkmıyorum. Satın almadan önce örnek denemeden asla almayınız.
Bana göre bu sadece "kolonya" gibi kokuyor. Gerçekten hoşuma gidip gitmediğime hala karar veremedim. Hafif ve az kalıcı.
Bunu bir mağazada denedim ve gerçekten güzel kokuyordu. Taze bir biber kokusu ancak iki nedenden dolayı alamadım. 1) herkesin elinde, 2) ve Johnny Depp'ten nefret ediyorum.
Bence parfümler içerisindeki en güzel kokuya sahip bu parfüm ama kalıcılığı biraz daha ii olsa ne güzel olurdu. Bu parfümün kokusu ama ferah ve çok ağır olmamak zorunda. Esans oranını arttırsalar bu kadar belki güzel bir parfüm olmayacak. Süper bir koku.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER