Christian Dior Sauvage Erkek Parfüm
en iyi açık parfüm
Karabiber

Karabiber

Bergamot

Bergamot

Sardunya

Sardunya

Lavanta

Lavanta

Biberiye

Biberiye

Elemi

Elemi

Pembe biber

Pembe biber

Vetiver

Vetiver

Paçuli

Paçuli

Sedir

Sedir

Labdanum

Labdanum

Ambroxan

Ambroxan

üst nota oranı
Üst Nota

% 63

orta nota oranı
Orta Nota

% 27

alt nota oranı
Alt Nota

% 10

86

18-50

2015

2845

skor
kalıcılık ve farkedilirlik Kalıcılık ve Farkediliklik
kalıcılık

% 75

KALICILIK
farkedilirlik

% 74

FARKEDİLİRLİK

beğenen Beğeni Oranı
beğenen

% 50

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 50

BEĞENMEDİ

mevsim Hangi Mevsime Uygun?
ilkbahar

% 38

İLKBAHAR
yaz

% 0

YAZ
sonbahar

% 38

SONBAHAR
kış

% 25

KIŞ

günlük Günlük Kullanım
gündüz

% 50

GÜNDÜZ
gece

% 50

GECE

Sauvage Erkek Parfüm Nasıl?
Lütfen kullanmış olduğunuz veya kullanmayı düşündüğünüz bu parfüm ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşınız. Bu sayede sizden sonra gelen ziyaretçilerimize değerli yorumlarınızı gösterip, Sauvage parfüm ile ilgili doğru karar vermelerinde yardımcı olabiliriz. Unutmayınız bilgi paylaştıkça güzeldir.
misafir17605
bu parfümün yerine alberto sego markasının Enigma modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum.
misafir23903
Bu parfümü her türlü tokatlayacak bir parfüm sorarsanız tarzı da aynı olmak üzere alberto sego enigma modeli derim. Bu parfüm kalmıyor. Tonlarca para verdim 3-4 saat ancak kalıyor ama enigmanın fark edilirliği ve kalıcılığı ayrıca uygun fiyatı bundan daha iyidir. Paranızı ziyan etmeyin.
misafir9343
Bu bir şaheser ve her insanın koleksiyonunda olmalı.
misafir19991
Bana sorarsan biraz fazla abartılan bir parfüm. 3 aydan fazla bir süredir bu kokuya sahibim tek bir iltifat dahi almadım. Randevularda giydim, mağazaya çıktım ama yok. Dİkkat çekici bir parfüm değil.
misafir15471
Ya uzun sürekalıyor diyen arkadaşlar ben bunu sabah sıkıyorum ama akşam kokudan eser kalmıyor?
misafir27433
Tartışmalı bir koku. Temniz ferah ve erkeksi bir koku arıyorsanız Sauvage. Yoğun değil ama ben Alberto sego parfümün enigma modelini bundan daha çok sevdim. Birbirine çok benziyorlar ama enigma daha başarılı. Daha kalıcı ve daha ucuz.
misafir15982
Biliyorum, Sauvage'ı olağanüstü bir şekilde sevdiğimi söylemek artık normal bir şey.
misafir6230
Güzel kokuyor mu? Evet. Harika kokuyor mu? Abartılıyor.
Diğer herkes giyiyor mu? Evet.
misafir18554
Bu kokudan gerçekten zevk almama rağmen, kesinlikle benzersiz veya ilginç bir şey hissedemiyorum. Sokakta yürüdüğüm insanların yarısının bunu kullandığını söyleyebilirim.
Çok zevkli, çok yönlü, aynı zamanda çok erkeksi, aynı zamanda çok, çok sıkıcı. Kalabalıktan uzak durmadan güzel bir koku almak istiyorsanız bunu alın.
misafir21564
Narenciye ve biberin ilk açılışında çok ferahlatıcı açılma patlaması bu parfümün kalitesini ilk anda belirtiyor.
misafir26284
Bir bayan olarak kullanıyorum :D
misafir3651
Bu harika kokuyor. Neden bazılarının çamaşır deterjanı gibi koktuğunu söylediklerini anlayamıyorum. Ülkenizde çamaşır deterjanı çok güzel ve erkeksi kokuyorsa, sizin için büyük bir şans. Alice harikalar diyarında yaşıyor olmalısınız. Bu koku bomba. Alberto sego enigma dan sonra bunu tercih etmelisiniz.
misafir10396
Tıpkı yeni duştan çıktığımda koktuğum o ferah beden kokusu gibi. Evet açıklamam tam da böyle. Kuruma anı gerçekten çok iyi ve karmaşık. Hoş bir şekilde ayarlanmış ve çok şaşırdım. İyi izdüşüm ve uzun ömürlülük parfüme daha da hayran bırakıyor. Sauvage harika bir koku. Süper erkeksi.
misafir6963
Başyapıt. Bu koku hakkında tek kelime sihirli. Dior markasının en iyi erkek parfümü. Kokladığınızda sizi başka bir yere götürür. Şimdiye kadarki en iyi kokum. Olumsuz yorum yapanlar burunlarına dava açsınlar.
misafir29256
Sauvage çok hoş kokuyor ancak kirli kokan bazı tuhaf bir arka plan notalara sahip.
misafir14515
Genelde daha az popüler olan kokular kullanırım. Bu şeyden hoşlanmak istemiyorum ama bu çok iyi.
misafir10354
Bağımlılık kokusu. Mükemmel.
misafir20195
Popüler bir tasarımcı kokusu olup olmadığı umurumda değil. İlk kokusundan çıkan tatlı baharatlı çam ağacına benzer o süper kokuya aşık oldum. Oradan sahip olduğu derinlik şaşırtıcı.
misafir20220
Çok güzel bir koku. Modern, ferah, zarif, erkeksi. En önemli özelliği kolayca giyilebilen. Hem sportif hem klasik her an kullanılabilecek ve özellikle yaz mevsiminde kullanabileceğiniz hoş bir parfüm.
misafir18707
Sahip olduğum en iyi parfüm. Endişelendiğim tek şey yaşlı bir erkek arkadaş gibi kokmak ya da onu giyen başka bir kişiye rastlamak. Ve 2 yıl kullandıktan sonra sadece bir kişide aynı koku ile karşılaştım. Bence olumsuz yorumlara aldırmayın ve kesinlikle deneyiniz.
misafir22984
Görünüşe göre, bunun için tonlarca para veren yani harcayan insanlar, ondan nefret eden insanlar olduğunu okumaktan hoşlanmıyorlar. Endişelenmeyin, tekrar yazdığım için mutluyum: BU PARFÜM BENİM İÇİN BERBAT. Metalik-sentetik-jenerik baş ağrısı koku. Kalabalık zevkli olduğu fikrinin nereden geldiğinden emin değilim. 4 kişiye sordum ve dördü de nefret ediyordu. Çöpe atılacak bir parfüm.
misafir21360
Sanırım, son birkaç yıldır görünen parfüm sektöründe hakim olan ve üst sıralarda yer alan, kuvvetli bir tepki alan ve aynı zamanda sinir bozucu bir parfüm. Agresif açıklık belirtilmiştir ve metalik bir varlığa sahiptir. Bununla birlikte ciltte yani her farklı ciltte bin bir çeşit hale bürünüyor. Koku oldukça uzun süre dayanır ve giysilerinize kolayca yapışır. Sadece burada gördüğüm ilginç bir nota içinde elemi olması. Bence gençlerin daha çok tavsiye etmesi gereken bir parfüm.
misafir28259
Soğuk, hafif baharatlı, biraz odunsu bir koku. Güzel kokan ama çok hoş olmayan yaygın kolonyalardan biri. Oldukça sıkıcı.
misafir19599
Bu parçayı gerçekten sevdim ama maalesef herkes bunu kullandığından dolayı benim için özel bir koku değil.
misafir7384
Bu merakımı ve bu kadar popülerliği ve eleştirilerini değerlendiren merakımdan yola çıkarak aldım. Dior olduğu gibi oldukça pahalıydı. Hiç hoşuma gitmedi. Şimdiye kadar yaşadığınız en kötü koku ne deseler sauvage derim. Bu kadar yutturmaca bir parfüm olamaz. Herkesin anlatımı sonrası daha değişik bir ürün beklediğimi itiraf edebilirim. Çok fazla taze narenciye alamıyorum, daha küçük miktarlarda acı ve kirli narenciye, sentetik kötü kokulu şeylerle karışık. Parfüm süper baskın. Şişesi gayet kibar ve güzel. Ama ben şişesini üzerime sıkmıyorum. Satın almadan önce örnek denemeden asla almayınız.
misafir20083
Bana göre bu sadece "kolonya" gibi kokuyor. Gerçekten hoşuma gidip gitmediğime hala karar veremedim. Hafif ve az kalıcı.
misafir9380
Bunu bir mağazada denedim ve gerçekten güzel kokuyordu. Taze bir biber kokusu ancak iki nedenden dolayı alamadım. 1) herkesin elinde, 2) ve Johnny Depp'ten nefret ediyorum.
misafir26315
Bence parfümler içerisindeki en güzel kokuya sahip bu parfüm ama kalıcılığı biraz daha ii olsa ne güzel olurdu. Bu parfümün kokusu ama ferah ve çok ağır olmamak zorunda. Esans oranını arttırsalar bu kadar belki güzel bir parfüm olmayacak. Süper bir koku. Sauvage ve alberto sego enigma kokularına bayılıyorum. İkiside birbirine çok yakın ama enigma biraz daha kalıcı.

Türkiye'de parfüm analizi denince akla gelen ilk web adresi olmaktan gurur duyuyoruz! Türkiye'de parfümün online adresi, onlarca kategoride bulunan ürün bilgilerini milyonlarca ziyaretçiye ulaştırılıyor. İstediğiniz markayı sitemizde bulabilir ve markaya ait olan tüm ürünleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Hatta kokuların kalıcılık, farkedilirlik, kullanım şekilleri ve bir çok detayı ile ilgili oylama yapabilir, sizlerde yeni gelecek olan ziyaretçilerimize yorumlarınız ile bilgi sunabilir, bunları tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Parfüm alışverişi, en çok hassasiyet isteyen ve sağlık konusunda duyarlı olmamız gereken bir ürün. Sitemize hiç bir sahte kokunun ve markanın tanıtımı yapılmaz. Bu ürünler ile ilgili hiç bir analiz verisi sunulmaz ve içerik eklenmez. Sitemize ister form doldurarak üye olabilir, isterseniz facebook ve twitter hesabınız ile hemen giriş yapabilirsiniz. Rahatsız edilmemek adına kendinize yeni bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Her aylık düzenlenmekte olan en iyiler kategorisinden bilgi alabilirsiniz. Bu kategorilerde parfümler her ay editörlerimiz tarafından seçilmiş en iyi 4 parfüm seçilmekte ve bunlar ile ilgili yorumlar yapılmakta, çeşitli bilgiler sunulmaktadır. Makaleler ve haberler kısmında sitemiz ile ilgili gelişen yenilikler ve diğer parfüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Soru sormak veya teknik destek almak isterseniz alt kısımda bulunan menüde iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Parfümlerin fiyatı, fiyatları, yorum ve yorumları, nasıl oldukları ile ilgili ve kullananlar hakkında yaptığınız arama formları ile ilgili en detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda parfümlerin ülke için fiyat analizleri ve özel fiyatları hakkında da bilgiler sunulacaktır. Ayrıca en iyi açık parfüm için tıklayınız.

Açık parfüm konusunda da başarılı içeriklere sahip olan firmaların içeriklerine ve kodlarına da yer verilmektedir.