Christian Dior Poison Tendre Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Christian Dior Poison Tendre Bayan Parfüm

Poison Tendre modeli, hoşgörüyü ve çekiciliği birleştiren paradoksun kokusu; adına istinaden zehirli ama nazik. Kırılgan görünümünün arkasındaki büyük tutkuyu gizleyen kadını sembolize eden taze ve tatlı çiçek kalp notalarının ustaca uyumunu sizlere sergiler. Galbanum ve mandalina'nın üst notalarını kalbinde frezya ve turuncu meyveler takip eder. Kuru sandal ağacı ve vanilya içeren ince ve sıcak alt notalara sahiptir. 1994 yılında yaratılmıştır. Bu muhteşem sansasyonun ardındaki burun, Edouard Flechier'dir; Şişe tasarımı ise Veronique Monod'un eseridir. Şişeler, orijinallerin stilini ve renklerini takiben çok zariftir.

Üst Nota
Şeytantersi

Şeytantersi

Mandalina

Mandalina

Bergamot

Bergamot

Brezilya gülağacı

Brezilya gülağacı

Orta Nota
Bal

Bal

Sümbülteber

Sümbülteber

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Frezya

Frezya

Gül

Gül

Alt Nota
Sandal ağacı

Sandal ağacı

Vanilya

Vanilya

Kediotu

Kediotu

Misk

Misk

Christian Dior Poison Tendre Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Christian Dior Poison Tendre Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 14 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 76 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 72 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
76%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
72%
14 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
57%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
43%
7 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
57%
Parfüm geceye uygun
GECE
43%
7 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
51%
Orta Nota
29%
Alt Nota
20%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
14%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
29%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
29%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
29%
7 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-60 Yaşlar için uygun
1994 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 80
5272 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Christian Dior Poison Tendre Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
8 Adet Oy Kullanılarak
75 Puan Aldı

Christian Dior Poison Tendre Bayan Parfüm Yorumları

Şimdiye kadarki favori parfümüm. Kullanınca her zaman moralimi yükseltti ve beni derinden lezzetli kokulardan oluşan bir bahar bulutunda hissettirdi. Eskiden her zaman bir şişeyi rafta yedek hazır bulundururdum, ne kadar pahalı olsa da. Onu durdurduklarına inanamıyorum. Dior'un bu parfümü piyasaya geri getirmesini boş yere beklediklerine inanamıyorum ama asla yapmadılar. Bu arada Dior, yeni, kalitesiz poison çeşitleriyle ortaya çıkmaya devam ediyor :-( Acaba Dior'a Tendre Poison'ın geri dönmesi için dilekçe vermenin bir yolu var mı??
90'larda minyatür bir şişe Tendre Poison parfümüm vardı. Geçenlerde parfüme geri döndüm ve bu kokunun artık mevcut olmamasına üzüldüm. Diğer Poison kokularının hiçbiri Tendre Poison gibi kokmuyor. Diğerlerinin bahsettiği benzerliği fark etmedim. Bulduğum en yakın eşleşme Stella by Stella McCartney bu parfüme azda olsa benziyor.
1994'te Poison'a uzaktan hayran olan ama çok genç ve onu giymekten çok çekinen genç bir bayandım ve onun yerine yaşıma daha uygun olan Tendre Poison'a aşık oldum. Aslında tamamen farklı kokulardır. Bol beyaz çiçekli hem genç, ışıltılı ilkbahar/yaz kokusu. Hem de narenciye dokunuşlu sümbülteber ve yasemin güzel bir karışım. Neden durdurma gereği duydular anlamıyorum.
Az önce bir şişeye sahip oldum. Ona sahip olduğum için kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum. Koku, eski günlerden hatırladığım kadarıyla tamamen aynı. Taze, bahar havası, canlandırıcı ve beyaz çiçekler. Frezya benim için en belirgin notalardır. Bu parfümün inanılmaz bir kalıcılığı ve çok güçlü bir fark edilirliği var. Uzun süreli keyifli bir parfüm.
Doksanlarda birkaç yıl kullandım. Güzel parfümdü.
90'ların nostaljisi...Çok kadınsı, çok çekici ama şimdi 2021'de o his yok. 90'larda çok popülerdi. Bence eskinin her şeyi güzeldi. İnanın bu durumlara çok üzülüyorum. Öğretmenim kullanıyordu ve ona sorup satın almıştım.
Yaz ayları için gerçekten iyi bir parfüm. Beyaz çiçeklerin büyük bir hayranı değilim çünkü hepsi bana biraz sabunlu kokuyor ama Tendre Poison'ın biraz orijinal Poison karakteri var. Kasvetli ve sıkıcı bir koku değil. Bal, misk ve vanilya, onu diğer beyaz çiçeklerden farklı kılacak kadar tatlılık veriyor. Ayrıca oldukça uzun ömürlüdür.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER