Christian Dior Hypnotic Poison Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Christian Dior Hypnotic Poison Bayan Parfüm

Christian Dior tarafından kadınlar için oryantal bir anilya kokusu olan Hypnotic Poison modeli 1998 yılında sunulmaya başlatılmıştır. Bu kokunun arkasındaki burun, Annick Menardo'dur. En iyi notalar kayısı, erik ve hindistan cevizi; Orta notalarda tuberoz, yasemin, müge, gül, brazilya gül ağacı ve caraway; Taban notaları sandal ağacı, badem, vanilya ve misktir. Dior markasının en çok tanınımış ve satışı yapılan parfümlerinden biridir. Adı ve güzel şişesi dışında Hypnotic Poison, dumanlı erik ve sümbülteber öncülüyle çok az benzerlik gösteriyor. Bu koku tamamen badem ve vanilya ile ilgilidir ve rahat havasında gerçekten "zehirli" hiçbir şey yoktur. Hypnotic Poison'un açılışı gevrek, baharatlı ve tatlı hissettiriyor (yıldız anason notası) kuru, pürüzsüz ve sıcak-tatlı uyumdan cevizli bir badem ve vanilyalı krema hissine geçiş yapacaktır. Alt nota, tatlı kalp notaları ile yumuşatılmış baharatlı bir sandal ağacıdır.

Üst Nota
Kayısı

Kayısı

Erik

Erik

Hindistan cevizi

Hindistan cevizi

Orta Nota
Yasemin

Yasemin

Müge

Müge

Gül

Gül

Brezilya gülağacı

Brezilya gülağacı

Kimyon

Kimyon

Sümbülteber

Sümbülteber

Gül

Gül

Zambak

Zambak

Alt Nota
Badem

Badem

Vanilya

Vanilya

Misk

Misk

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Christian Dior Hypnotic Poison Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Christian Dior Hypnotic Poison Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 20 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 54 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 61 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
54%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
61%
20 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
60%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
40%
10 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
40%
Parfüm geceye uygun
GECE
60%
10 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
57%
Orta Nota
28%
Alt Nota
15%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
30%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
10%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
30%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
30%
10 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-60 Yaşlar için uygun
2008 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 92
7506 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Christian Dior Hypnotic Poison Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
10 Adet Oy Kullanılarak
68 Puan Aldı

Christian Dior Hypnotic Poison Bayan Parfüm Yorumları

https://www.albertosego.com/alberto-sego-psn-bayan-parfum-kod-no-1076

en başarılı hypnotic poison muadillerinden birini buradan satın alabilirsiniz.
İlk koklamada aşk. Bu kokuya bayılıyorum. Bunun içindeki vanilya harika. Bu kesinlikle benim imza kokum olacak. Sonunda istediğim kokuyu buldum. Benim parfümüm
Bu kokuyu sevmeyen birini bulmanın son derece zor olacağını düşünüyorum. Kesinlikle muhteşem, tatlı, badem öne çıkıyor ama benim sevmediğim badem ezmesi gibi değil, harika bir badem kokusu. Bununla ilgili tek sorunum çok yoğun bir koku olması. Etrafında yoğun bir sis varmış gibi hissettiriyor ve eğer mantıklıysa daha akıcı kokuları severim. O yüzden tek fıs yetiyor. Olgun bir parfüm. Anneme de çok yakıştı ve kullanıyor.
Oyun hamuru gibi kokuyor
En çok iltifat aldığım parfüm. Gece saatlerinde kullanılabilir. Soğuk, rüzgarlı gecelerle gerçekten iyi uyum sağlar. Ayrıca sonsuza kadar sürer :D Bir eşarp veya palto üzerine sıkarsanız haftalar sonra kokusunu almaya devam edebilirsiniz.
O kadar rahatlatıcı bir koku ki. Yavaş yavaş üzerimde büyüyor ve beni büyüledi. Giderek daha fazla kendini belli ediyor.
Bu parfüm karlı, soğuk, kış gününde bir kürk manto gibidir. ilk kokusu sizi baharatlı erik, hindistancevizi nedeniyle kremsi ve misk ile büyüler.
Bademin acılığına, tatlı ve zengin bir kayısı notası bir tazelik ipucu verir. Ardından beklenmedik ama çekici başyapıtı sizi sarhoş edici bir sümbülteber karşılar, nihayet kalbinde en sıcak, gurme vanilya açığa çıkarır.
Bu zarafet, duygusallık ve simyadır.
Kafamda hayal ettiğim kadar süslü veya seksi değil
Cennet gibi kokuyor, sıcak, kremsi, tatlı ama çok tatlı değil ve çok çekici. Ama uzun ömür yani kalıcılık korkunç kalıcı. Ok kadar çok beğendim ki, beklediğim performansı o kadar çok istedim ki tam aradığım parfüm.
Koku 9/10
Uzun Ömür 7/10
Gucci rush'ı seviyorsanız, bunu seveceğinize kesin gözü ile bakıyorum.
Çok seksi ve cesur. Çok bağımlılık yapıyor. Bayıldım. Kesinlikle tüm zamanların ilk üçü içinde olduğunu söyleyebilirim. Bayıldım.
Neredeyse hiçbir şeyin kokusunu alamıyorum, sadece zayıf ve lastiksi bir koku. Keşke çoğunluğun aldığı o güzel betimlenen kokuyu bende alabilseydim.
YSL Black Opium gibi parfümler arasında yer alan gerçekten çok hoş bir koku çünkü aynı zamanda ipek bir elbise ile sevdiğiniz erkek arkadaşınızla lüks bir restoranda gizlice dolaşabileceğiniz bir parfüm. Ya da hala sana aşık olan eski erkek arkadaşın. Arkadaşımın beni kokladığında dediği gibi "tereyağlı şampanya" gibi kokuyor. Bana göre, ilk sürdüğünüzde köpürüyormuş gibi kokuyor. Bir bardak köpüğü koklamak ve burnunuzdaki baloncukları hissetmek gibi. Güzel, giyilebilir misk vanilyası.
Annemin 2011'de benim için aldığı eski formülün bir şişesini hala saklıyorum. Ergenlik çağındaydım, körü körüne alıştım ama onu çok seviyorum. Az kaldı ve yenisini denemek için AVM'ye gittim... Hayal kırıklığına uğradım.. Yenisi benzer kokuyor ama kesinlikle eski sürüm gibi olamaz.
Bu parfümü eşimde çok seviyorum. Kremalı toz badem vanilya..
O kadar karmaşık bir parfüm ki tek başına gerçekten göze çarpıyor. Notaları ve alt notaları okuduğunuzda aşırı tatlı, şekerli bir karışım bekliyorsunuz. Ancak çok iyi yuvarlak ve kremsi bir parfüm. İlk püskürtmeden sonra 10-15 dakika yani rüya gibi koku oluyor.
Çok klas bir parfüm. Bademli kremalı oryantal vanilya kokusu. Kesinlikle sonbahar ve kış geceleri için karmaşık bir parfüm. Belki 25 yaş için daha uygun olur. Büyük farkedilirliği var ve 8 saat kalıcılığı sürer. Giysilerimde veya saçımda ertesi gün kokusunu alabiliyorum. Tüm zamanların klasiği, şişem her bittiğinde bunu satın alıyorum. Büyük olasılıkla, durdurulana kadar alırım. Tavsiye ediyorum.
Bunu tarif edecek kelimeleri bulmaya çalışıyorum ama tek şey denilecek ise alacakaranlık tanımlaması yapılabilir. Elbise üzerinde kesinlikle daha uzun süre dayanıyor.
Bunu dün Sephora'da kokladım ve coşkuyu yaşadım. Eve gidip hemen sipariş verdim. Bunu tatlı bir vanilya cenneti dışında nasıl tarif edeceğimi gerçekten bilmiyorum, ama çok tatlı. Hayranı oldum.
Çok kalıcı e içindeki badem notasını net alabiliyorum. Enteresan bir açılış ile acılık var ama nefret ettirecek bir acı değil. Çok hoş ve anlatması inanın güç. Parfüm açılmaya başlayınca sormayan kalmıyor. Alt nota vanilya gibi görünüyor ama vanilya baya belirgin.
bu parfümün yerine alberto sego markasının 1076 kodlu modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum.
Bu koku beni şaşırtıyor. Neden bu kadar popüler? Siluet yok, cildimde kalıcılığı da az. Meyankökü gibi kokuyor. Hoş değil. Acı hatta. Gizemli olan yönü nedir onuda anlamadım. Özellikle sofistike değil ... Değişik zevklere sahip insanlar kullanabilir de ben çözemedim hala nesi seviliyor.
Listelenen notalar orijinal versiyona değil, mevcut yeni versiyona (ve muhtemelen ondan bir veya daha fazlasına) aittir. Orijinalde daha az nota bulunuyor.
Geçerli yeni formülasyon beni çok üzdü. Eski formülü istiyorum.
Seviyorum. Tatlı badem ve vanilyalı özel notalar. Arkadaşlarım her zaman bana kullandığımda övgüler yağdırıyor. Kış günleri için mükemmel olduğunu düşünüyorum. Hala sıcak anları test etmedim ama kışlık bir koku sanki. Cildinizde ertesi güne kadar dayanır ve kıyafetinize resmen yapışır. Kalıcılık ve fark edilirliğinin mükemmeliyeti hakkında kimse konuşmak istememiş sanırım. Halbuki piyasada güzel denilen onlarca koku Hypnotic Poison modeline bu konuda eline hiç biri su dökemez.
İlk kokladığınızda garip hissedeceğiniz ama parfüm oturunca ona aşık olacağınız bir koku. Aynı ilk antipati ile yaklaştığınız bir insanın aslında çok iyi anlaşabileceğiniz biri olduğunu sonradan anlamanız gibi :D nasıl örnekledim ama :D bu yüzden tester deneyiniz ve biraz bekleyiniz. Parfüm açılınca harika bir hal alacaktır. (Tabi bu benim düşüncem)
Dürüst olmak gerekirse, orijinal formülün değiştirilmesiyle ilgili her şeyin yanlış olduğunu düşünmüştüm. Aslında değiştirilmesinin doğru olmadığını düşünmekteydim. (denemeden) Daha önceki formülü de kullandım ama bu yeni versiyon kesinlikle şimdiye kadar sahip olduğum en iyi parfümlerden biri. Bence yenisi harika ötesi olmuş.
Denedim ve ben gerçekten sevmedim. Çok tuhaf ve garip bir koku. Bu yüzden aklımdan çıkardım. Vintage Dior Addict modeli denedim ve hemen aşık oldum. Daha önce denemeliydim. Bu modeli önermiyorum.
Hypnotic Poisonu test etmek için çok heyecanlıydım,ama baştan beri çok sentetik vanilya kokusu almam sonrası kullanmaktan ve satın almaktan tamamen vazgeçtim. Ucuz bir vanilya vücut spreyi gibi kokuyor.
2001 modelli bir şişe Hypnotic Poison almıştım. Aynı Baileys gibi çok tatlı ve lezzetli aynı zamanda da kremsi bir parfüm. Her zaman harika yorumlar ve övgülerle dolu gerçekten eşsiz bir parfüm. Hangi siteye baksam parfümü övüyorlar. Bende övmeyenlerden biri olamam. Hakkının verilmesi gereken harika bir bayan parfümü. Şu anki versiyonların uzun ömürlülüğü utanç verici bir şekilde kötü. Eski formülünü satın alma konusunda biraz araştırma yapmaya cidden değer bir ürün. Hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Farklı bir ligde özel içeriklere sahip değişik bir koku olduğunu kullanınca anlayacaksınız. Maalesef biraz pahalı ama.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER