Christian Dior Gris Montaigne Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Christian Dior Gris Montaigne Bayan Parfüm

Christian Dior markasının modeli olan Gris Montaigne, kadınlar için çiçekli şipre bir koku. Gris Montaigne 2013 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki üarfüm uzmanı François Demachy. Koku içeriğindeki notalarda, bergamot, gül, paçuli, kehribar, sedir, sandal ağacı ve meşe taşı özellikleri bulunur.

Üst Nota
Bergamot

Bergamot

Greyfurt

Greyfurt

Orta Nota
Gül

Gül

Çilek

Çilek

Yasemin

Yasemin

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Alt Nota
Meşe likeni

Meşe likeni

Paçuli

Paçuli

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Kehribar

Kehribar

Sedir

Sedir

Misk

Misk

Christian Dior Gris Montaigne Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Christian Dior Gris Montaigne Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 14 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 71 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 62 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
71%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
62%
14 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
86%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
14%
7 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
43%
Parfüm geceye uygun
GECE
57%
7 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
40%
Orta Nota
35%
Alt Nota
25%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
43%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
14%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
14%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
29%
7 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-50 Yaşlar için uygun
2013 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 71
5466 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Christian Dior Gris Montaigne Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
7 Adet Oy Kullanılarak
86 Puan Aldı

Christian Dior Gris Montaigne Bayan Parfüm Yorumları

Muhteşem, taze ve eşsiz bir koku. Unisex ama biraz daha kadıns. Şaşırtıcı performans ama hiç de sert değil.
Kesinlikle seksi ve çekici bir parfüm. Seviyorum
sahip olduğum en iyi parfümlerden biri. Sadece güzel. Başka kelimeye , cümleye gerek yok.
Böyle güzel bir unisex lüks kokusu daha görmedim. Gerçek bir usta elinden çıktığı çok belli. Uzun süre kalıcılığı 11 saate kadar çıkar ve mis gibi kokar. Taze ve sakin bir parfüm.
Güzel, yumuşak, hafif bir koku. Çoğunlukla temiz paçuli ve gül, sessiz tonlarda iris yanında ince deri izlenimi veriyor. Yosunlu bir nota, ona bir gölgelik ipucu verir ve onu biraz acı yapar. Aşırı tatlı değildir ve kullanım süresi boyunca havadarlık ve şeffaflık sağlar. Eğer bir renk olsaydı, onun sessiz, esmer bir leylak rengi olduğunu hayal ediyorum. Bana daha çok kadınsı kokuyor ama bunu bir erkekte koklamaya kimse negatif bir şey söylemez. Mükemmel bir parfüm. Al eşinle birlikte kullan.
Mentollü odunsu-çiçeksi bir bileşimdir. Mor bir paçuli, yumuşak, çiçekli şipre tabanına ışıltı katar. Belirgin mor paçuli dışında, notaların çoğu belirsizdir: çiçekler odak dışındadır ve yosunlu ahşaplar sessizdir. Sert kenarlar yoktur ve bileşim yapışkan ve yuvarlaktır. Genel etki, büyüleyici olmayı başarırken sağduyulu, minimalist ve basittir. Bence bu bir sanat eseri.
Cennetler böyle kokacak, kesinlikle bu dünya kokusundan kokmalı. Kokla ve söyleyeceğin kelime : WOW
güzel, klasik, taze, benzersiz, iyi uzun ömürlü (nokta)
Bu en iyi parfümlerden biridir. Otantik bir doğa kokusuna sahiptir ve saatlerce kalıcıdır. Onu gerçekten seviyorum. Bunu deneyince ona aşık olacaksınız.
Çikolata tozu serpilmiş lüks kırmızı güller. Bu benim ilk izlenimim ve çok güzel. Yarım saat sonra sadece tozlu hisler kalıyor. Christian Dior en sevdiğim parfüm evi olmaya devam ediyor ama burada kokladığım tek özel şey yüksek fiyat :D
Bir harmanlama şaheseridir. Bu koku o kadar dengeli ki hangi bileşenlerden yapıldığını bile söyleyemem. Sanki bir sıcaklık, zarafet, gizem ve büyü bulutu etrafınızı sarıyor. Her zaman fark edilir. Modern ve rüya gibi bir parfüm.
Tamam, bu kesinlikle çok etkileyici. Bana, odanın inanılmaz ve lüks koktuğu bazı gerçekten pahalı mağazaların veya moda evlerinin kokusunu hatırlatıyor çünkü en iyi malzemelerden yapılmış bence. Bu kokunun meyveli kalitesi daha önce kokladığım hiçbir şeye benzemiyor. Kesinlikle çok boyutlu bir dumansılık var. Ve bir iltifat alıcısı.
Bu çok güzel. Bu bir başyapıt. Daha önce hiçbir parfüm için bunu söylemedim. Bu kokunun bel kemiği olan kokladığım ilk şey meşe yosunu. Genelde meşe yosununu pek sevmem ama bunda ağaç kokusu gibi bir ferahlık yaratıyor. Sıradaki şey paçuli. Bu, Coco Mad veya Gucci Guilty'deki gibi temiz paçuli. Sonra çiçekleri alıyorum. Biraz yasemin ve gül var, biraz narenciye var ama çok değil ve ben o tatlılığı çilekten alıyorum. Bir saat kadar sonra ısınır ve çiçeklerin öne çıkması ve çileğin daha reçelli ve tatlı hale gelmesiyle kuru mentol açılışından daha güzel olur. Bu, Prive serisinin mutlak en iyisidir. Hepsini atla ve bunu al. Çok sofistike, temiz, ve taze çok unisex. Yapana bravo
Bu, olabilecek en iyi şekilde nemli, puslu, mentolik bir orman gibi kokuyor, gizemli bir şekilde karanlık ama yine de havadar taze. Çoğunlukla ayırt edilemeyen çiçekli bir arka plana sahip meşe likeni ve paçuli'yi alıyorum ancak bir an beni taptığım en gerçekçi Mısır Yasemini ile çevreledi. Keşke yasemin biraz daha güçlendirilseydi ve ben bunu daha sık tespit edebilseydim.
Güzel koku. Bana ilk nane ve kalemi traş ettiğinde talaşını hatırlatıyor.
Sıvı mükemmel bir şekilde yaratılmıştır. Kokular renklere boyanabilseydi, grimsi yumuşak bir mor ton tam olarak bu parfümü tanımlardı. Gris Montaigne, kelimenin en soyut anlamıyla bir sanat eseridir. Özellikle hiçbir şeye benzemiyor - benzersiz ve kendi tarzında güzel. Hiç olmadığı kadar kasvetli ve soğuk, karanlık ve gizemli, olabilecek en iyi şekilde hayat dolu. Doğayla çevrili, temiz ve modern, izole bir kafede oturan, pencereden dışarı, ağaçları, pencereleri ve dokunduğu her şeyi sırılsıklam eden şiddetli yağmura bakan şık ve klas bir kadının görüntüsünü betimler. Yıldırımların ve şimşeklerin olduğu ama sakinleştirici yağmurun sesleri arasında tek renk olan kadın dışında her şey sessiz geliyor. Özlem dolu bir anımsamadaki kasvet, zihni ve bedeni sakinleştiren dinginlik ve neredeyse hipnotize edici bir şekilde çekici hissettiren küçük bir ışık parıltısı. Her şeyi içine çekiyor. Bu parfüme şiirler yazılabilir. Kokusunu ilk aldığımda tepesinden hafifçe sinir oldum. Çünkü belirgin bir şekilde tanıdık bir sivrisinek spreyi havası vardı. Ancak zamanla aşk başlıyor. Bugünlerde parfümlerde çok sık görmediğiniz, güçlü, delici bir meşe yosunu tepesine sahiptir. Çok seyreltilmiş olma eğilimindedir.
Böyle bir başyapıt "Bu kelimeyi pek kullanmam", bu başka hiçbir şeye benzemeyen klas ve sofistike bir havalı parfüm. Parfümü tanımlarken çok zarif ve üst sınıf bir bayan hayal ediyorum. "Performans harika". Yine de bu unisex'i kesinlikle feminen buluyorum. Ama umrumda değil bunu kullanacak ve harika kokacağım.
Süper performans

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER