Christian Dior Fève Délicieuse Unisex Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Christian Dior Fève Délicieuse Unisex Parfüm

Dior, La Collection Privée'nin özel koleksiyonunun bir parçası olarak yeni bir koku olan Fève Délicieuse modelini sizlere sundu. Venezuela tonka fasulyesi içeriği baskın olan koku, Francois Demachy tarafından oluşturuldu. Tonka fasulyesi, karamel, badem ve kesik saman, sütlü tatlı, aynı zamanda acı bir karışım gibi kokuyor. Kompozisyon tonka fasulye, vanilya, karamel, kakao, pralinler ve odunsu akorların notlarını içerir. Parfüm, 120, 250 ve 450 ml'lik Eau de Parfum şişelerinde bulunur.

Üst Nota
Lavanta

Lavanta

Nane

Nane

Bergamot

Bergamot

Orta Nota
Yasemin

Yasemin

Kiraz

Kiraz

Frezya

Frezya

Alt Nota
Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

Vanilya

Vanilya

Karamel

Karamel

Bitter çikolata

Bitter çikolata

Benzoin

Benzoin

Hindistan cevizi

Hindistan cevizi

Deri

Deri

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Sedir

Sedir

Christian Dior Fève Délicieuse Unisex Parfüm Kalıcı mı?

Christian Dior Fève Délicieuse Unisex Parfüm kalıcılık konusunda toplam 14 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 57 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 72 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
57%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
72%
14 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
57%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
43%
7 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
71%
Parfüm geceye uygun
GECE
29%
7 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
60%
Orta Nota
28%
Alt Nota
12%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
29%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
43%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
29%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
0%
7 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-50 Yaşlar için uygun
2015 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 76
4160 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Christian Dior Fève Délicieuse Unisex Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
7 Adet Oy Kullanılarak
66 Puan Aldı

Christian Dior Fève Délicieuse Unisex Parfüm Yorumları

Pürüzsüz çok katmanlı koku. Pudra/vanilya/tütün. Karmaşık ve güzel bir şekilde harmanlanmıştır. İlk spreyde satın alınması gereken bir şeydi. Dior'dan yine 10/10 puan vereceğim bir parfüm.
Mükemmel sonbahar. Mükemmel çikolata. Mükemmel gurme kokusu. Tatlı.
Kiraz ve lavanta ve bir sürü toz ve pudra kokusu alıyorum. Sevmedim.
Bu parfümü sevmeyen bir ben miyim? Tatlı parfümden hiç nefret etmiyorum ama bunun ilk patlaması agresif bir şekilde tatlı. Baharat normalde istediğim türde sıcak baharatlardan oluşmuyor. Bu bir paket kuru baharatı koklamak gibi. Genel olarak, benim için çok sert.
Bunu beğendim ama fiyat performans ürünü değil. Benim için biraz fazla erkeksi ama parfümü kullanınca çok hoşuma gidiyor.
Kullanmayı en sevdiğim kokulardan biri. Karanlık büyülü orman peri masalı hisleri gibi. Gizemli, yoğun, şekerli tatlı. Arkadaşım bunu fazla erkeksi buluyor ve nasıl bu izlenimi edindiğini anlamaya çalışıyorum. Bir erkek tarafından kesinlikle giyilebilmesine rağmen, bu kokunun burnumda erkeksi bir yanı yok. Kesinlikle mükemmel. Kesinlikle eşsiz ve uzun zamandır kokladığım en büyülü ve bağımlılık yapan kokulardan biri.
Likörlü bebek pudrası kokusu. Beni öksürtüyor. Sevmedim.
Kesinlikle muhteşem, kokladığım en iyi parfümlerden biri.
Bazı insanların bunu tatlı bulmasını çok şaşırtıcı buluyorum. Burnum için çok tıbbi bir içki gibi kokuyor. Oldukça baharatlı şurup kokusu.
Aman tanrım bunun içinde tarçın olmadığına inanamıyorum. Cildimde tarçınlı çörek bombası gibi kokuyor ve buna bayılıyorum. Birçok parfümüm var ama belirli bir süre bununla takılacağım.
Parfüm bana, şu anda ne yazık ki üretimi durdurulan Maison Margiela Replica Lipstick On modelini hatırlatıyor. Aynı koku değil ama kesinlikle aynı havaya sahip ve bazı notalar çok benzer.
Basitçe söylemek gerekirse, bir chai latte gibi kokuyor. Kesinlikle havalı bir parfüm.
Normalde çok tatlı bir şey tercih etmezdim, yani tatlı parfümleri sevmiyorum ama buna bayıldım. Kampanyada ucuz bir şişe bulmaya çalışıyorum. Link konusunda yardımcı olabilecek var mı?
Bu koku, sunumunu cilt kimyasına göre büyük ölçüde uyarlıyor gibi görünüyor. Herkesin teninde inanın çok farklı kokuyor. Lavanta ve nane, açılışta bir bergamot ipucu ile hakim olur. Orta notalar, tonka ile kiraz'a tatlı bir his uyandırıyor. Pahalı bir parfüm ve savurganlığa değip değmeyeceğine karar vermeden önce test ederek alınız.
Püskürttükten hemen sonra güçlü bebek pudrası, tarçın ve rom gibi kokar. Arkadaşım kuru tüylerin üzerlerinde oyun hamuru gibi koktuğunu söyledi ve bunu bir süre giydikten sonra ben de aynısını düşünüyorum. Biraz tuzlu ve bebek pudrası…Bunu söylemeye korkuyorum ama bebeğimin altını değiştiriyordum ve taze bebek bezi de baharatlı tarçınla doluysa bana aynı kokuyor 🤭 sonbahar ve kış için uygun. Kokuyu sevemedim. Her neyse, daha fazla karamel, kakao ve vanilya umuyordum. Bu kadar çok tozlu pudralı notalar olacağını düşünmemiştim. Soğuk havalarda idare eder.
250 ml'lik vintage şişem (kutulu) satılıktır, ilgilenen varsa - bana bir PM gönderin.
Bu kokudaki olumlu eleştiriler ve notlar göz önüne alındığında bunu gerçekten sevmek istedim. Ancak, bu üzerimde bir miktar toz vanilyalı oyun hamuru gibi kokuyor. Süper hayal kırıklığına uğradım. Çok da pahalı.
Süt gibi kokan notası yerine vanilya olsaydı bence mükemmel olurdu
ilk başta bir karışıklık hissi ile merhaba diyen parfüm (kirazlar ve çiçek notaları ile karıştırılmış, ılık bir bez gibi kokan cızırtılı yeşil notalar) ama kuruyunca ve bir chai latte kokusuna dönüşüyor.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER