Christian Dior Dior Homme Intense Erkek Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Christian Dior Dior Homme Intense Erkek Parfüm

Christian Dior tarafından oluşturulan Dior Homme Intense, erkekler için odunsu çiçek içerikli misk kokusu. Dior Homme Intense 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu kokunun arkasındaki burun Francois Demachy'dir. En iyi notası lavanta; Orta notalarda iris, ambrette (armut mallowu) ve armut; Taban notaları vetiver ve virjinya sediridir. 

Açılışı pudramsı, çiçeksi ve topraksıdır. Saf lavanta sayesinde çiçeksi bir özelliğe sahiptir ve bu, ruj ve kremsi bir tat veren Iris tarafından desteklenir. İris parfümün köklerinden çıkarılan bir notadır ve çiçek değil kökten elde edilir. Yağı 5-6 yıl boyunca kökler kurutulup yağın çıkarılması gibi hassas bir süreçle elde edilir. İris notası karmaşık bir yapıya sahiptir ve parfümlerde kullanımı zorlu bir süreçtir. DHI'da İris mükemmelliğe yakın bir şekilde kullanılır. İris sayesinde parfüme süet benzeri bir dokunuş eklenir. İlk aşamadan sonra, pudramsı İris baskın hale gelir ve bu aşama uzun bir süre devam eder. Pudramsı İris, daha çok kadınsı bir nota gibi görünse de, bir akran notuyla mükemmel bir şekilde dengelenir. Bir akranın varlığı, İris'i kremsi bir yöne çeker ve olgun, erkeksi bir his verir. Ambrette'nin misk kokusu ikisini tamamlar, ancak arka planda kalır ve izole edilmesi zordur. Sonlara doğru çiçeksi notalar kaybolur ve İris notası da kaybolur. Bu genellikle yaklaşık 4. saat civarında vücut kimyasına ve hava durumuna bağlı olarak gerçekleşir. Ancak odunsu ve miskli notalar hala kalıcıdır. Çoğunlukla sedir ağacının odunsu notasını, ancak bazı misklilikle birlikte vetiver notasını da alacaksınız. 

Üst Nota
Lavanta

Lavanta

Iris

Iris

Orta Nota
Miski amber

Miski amber

Armut

Armut

Alt Nota
Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Sedir

Sedir

Christian Dior Dior Homme Intense Erkek Parfüm Kalıcı mı?

Christian Dior Dior Homme Intense Erkek Parfüm kalıcılık konusunda toplam 20 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 78 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 75 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
78%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
75%
20 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
70%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
30%
10 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
50%
Parfüm geceye uygun
GECE
50%
10 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
35%
Orta Nota
35%
Alt Nota
30%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
40%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
10%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
40%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
10%
10 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-60 Yaşlar için uygun
2011 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 95
6469 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Christian Dior Dior Homme Intense Erkek Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
9 Adet Oy Kullanılarak
82 Puan Aldı

Christian Dior Dior Homme Intense Erkek Parfüm Yorumları

en başarılı muadillerinden biri için

https://www.albertosego.com/alberto-sego-dhi-erkek-parfum-kod-no-1082

satın alabilirsiniz
Kış parfümlerinde güçlü, baharatlı, hayvani ve ud notaları sevmiyorum. Aradığım zarif, tatlı, çiçeksi ve cinsiyetsiz kokuyu bunda buldum. DHI kışın en sevdiğim parfümlerden biri. Ama valentino uomo'yu DHI'dan daha çok seviyorum.
DHI 2016 şişeme sahip idim ve çabucak sattım çünkü 3 sprey bile cildime çok ağır etkilere sahip. Ağır bir parfüm. Etrafımda baştan çıkarıcı bir şekilde bulunmak yerine yüksek sesle kendini ilan ediyor. Bunun üzerine, kuru aşağı notaları özellikle tam bir uyumsuz içinde.
Bunun durdurulduğunu kim söylüyor? Dior web sitesinde hala mevcut. Mağazalarda da halen var.
Her erkek buna sahip olmalı😎
Şimdiye kadar sahip olduğum en iyi kör satın alma oldu. Puanım 10/10. Bu kokuyu seviyorum Daha önce kullandığım tom ford ombre leather modelinden daha iyi kokuyor.
Muhteşem. İris, kokunun ana notasıdır. Ruj havası. Kompozisyonu seviyorum. Ana dezavantaj Ne yazık ki : Yeniden formüle edildi. Ama koku hala güzel. Her versiyonu ayrı bir tad
Ne kadar güzel bir koku ve erkeklere yönelik olarak pazarlansa da kadınların da kesinlikle keyif alabileceği bir koku. Çok hoş, pudramsı, odunsu ve kalıcı. Bu güzel ikiliğe sahip ve notalar birbirleri ile iyi çalışır. Gündelik olarak, işe veya yüksek sınıf bir etkinliğe giderken giyilebilir. Güzel bir imza kokusu da olur.
Bu kokunun eski 2011 kompozisyonunu özlüyorum. Şişem tükenmeden önce sadece 10 spreyim kaldı. Kullansam mı diye düşünür mü insan :D Hiçbir şey Dior Homme intense 2011'in önüne geçemez. Bu kokudaki vanilyayı çok seversiniz. 2020 ile kıyaslar iseniz çok kalıcı.

Gelelim 2020 model dior homme intense parfümümüze:
Bu koku çok zarif ve harika kokuyor ve hem erkekler hem de kadınlar bunu eşit olarak iltifatla karşılayabilir. Aşırı güçlü ve ürkütücü değildir. Yani rahatsız edecek kadar yoğun bir parfüm değil. Daha çok sakinleştirici bir koku gibi olduğunu söyleyebilirim, aynı zamanda çok kalabalığı memnun eden ve kokulardan nefret eden insanların bu kokuyu beğendiklerini düşünüyorum. Genel beğeniye uygun. Bence bu nedenden dolayı eski versiyonlarına göre biraz daha yumuşak hale getirmişler. Eski versiyonlar çok yoğun ve sert.

Koku profili:
Burnuma armut ve lavanta dokunuşlu pudramsı bir koku geliyor. Pek çok insan bunu bilmiyor ama ambrette yani Amber Hatmisi
bir orta doğu baharatı ve birçok kişi bunun bir afrodizyak olduğunu iddia ediyor. Bu parfümde de var. Ayrıca, ilk spreyde baskın nota olduğu için güçlü bir dozda iris kokusu alacaksınız. Ardından iris hala yapışmışken misk bir ambrette ve lavanta kokusuna dönüşüyor. En azından cildimde kuruyan Dior Homme intense 2020, bir parça armut ve konyak ve buna ilaveten vanilya kokuyor.

Uzun Ömür:
Dior Homme intense 2020 versiyonunun hava ve mevsime bağlı olarak cildimde yaklaşık ortalama 5 saat sürdüğünü söyleyebilirim. Yaz sıcaklıklarında bu parfümü kullanmazdım. Güzel bir koku izi bırakmak istiyorsanız, cildinize püskürtmeniz daha iyi olur. Serin havalarda favoriniz olabilecek bir parfüm.
2014'te bir şişeyi oldukça ucuza almayı başarmıştım. Kapağından bile size gerçekten pürüzsüz ve pudramsı bir makyajlı iris ile kendini belirtiyor. O kadar yumuşak ve narinki içindeki o hafif kakao notasını da inceden alıyorsunuz. Cildinize püskürttüğünüzde açılışta hafif, neredeyse tarçınlı bir baharat ve ardından hafif hatmi benzeri bir tatlılık elde edersiniz. Oradan esas olarak sadece o pürüzsüz ve tozlu irise ulaşırsınız. En azından benim tenimde oldukça yumuşak bir koku ama yatmadan önce sıkabileceğiniz ve ertesi gün de kokmaya devam edebileceğiniz türden bir koku. Kalıcılık sağlam. Tamamen lüksü sembolize ediyor. Parfümü serin hava kokusu ve lüks koku olarak lansedebilirim.
Güç ve güven ve ayrıca sıcaklık hissi veren parfüm. Tamamen siyah bir kıyafetle veya deri ceketimle dışarı çıkma planlarım varsa bu tam uygun.
Hala harika
Hala uzun ömürlü
Hala güzel koku. 10 yıl öncede aynı idi şimdi de aynı kalitede güzel parfüm.
Harika ve pahalı bir koku. Herkes için favori kokusu olacağını düşünmüyorum ama deneyerek satın alıp beğenen çok olacaktır.
Güçlü bir tavsiyeyle başlayayım: bu kokuyu satın alın derim. Zaten Homme hayranıydım, yıllar önce nadiren kullandığım bir şişem vardı. Koku çok fantastik (ama dengeli) olduğu için özel günler için saklıyorum. Sevdiğim bir Dior modeli. Dior parfümde bence en iyisidir. Ünlü markaların yaratıcıları bir masada toplansa bence hepsinin Christian Dior un elini öpmesi gerekir. Öyle bir adam.
Artık bu kokuya aşığım. Kendi yatağıma bile püskürtüyorum. Tam bir bağımlılık yapıyor. Başka bir marka model kullanmak istemiyorum...
Yeni tasarımıyla 2020 partisinden daha zengin ve daha koyu kokulu. Daha eski partileri alamıyorsanız 2020 yine de yeterli bir iş çıkaracaktır.
Dior Homme Intense ve Valentino Uomo Intense'deki ruj kokusunu seviyorsanız asla Prada L'homme almayın.
Bir kadının makyaj çantası gibi kokuyor. Değişik ruj ve pudralar gibi ama erkek kokusu. Tamamen erkeksi. Siz diyeceksiniz ki öyle kokuyor ise nasıl erkeksi bir koku? İnanın enteresan bir şey. Hem kadınlar hem erkekler çok beğeniyor bu parfümü.
2020 öncesi formülasyon serileri daha güçlü, daha yoğun ve daha ağırdı. 2020'den çok farklı.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER